Sprendimas Lukiškių aikštei
GEDIMINAIČIŲ STULPAI - TAUTOS NAMAI
"Gediminaičių stulpai - Tautos namai" KONCEPCIJAKodėl Gediminaičių stulpai"Liftu" į apžvalgos aikštelę (70m aukštis) VIDEOLukiškių aikštės KONCEPCIJAArchitekto žvilgsniu "Gediminaičių stulpai-Tautos namai" (Klasikinis ) VIDEO"Gediminaičių stulpai-Tautos namai" (Modernus) VIDEOModernus ir istoriškai vertingas. FOTO Istorinės Lukiškių aikštės nuotraukosAsiliepimai apie idėją"...Vardan tos Lietuvos vienybė težydi!"PRITARIU IdėjaiKontaktai
Tautos namai-nacionalinis kultūros ir valstybės pažinimo centras-ne tik Vilniui, bet visai Lietuvai
Tautos namų sąvoka
Simboliškumas, daugiafunkciškumas ir reprezentacija
Ką statyti buvusių Profsąfungų rūmų vietoje ir kodėl reikalingas funkcijų pasidalinimas
Ką statyti buvusių Profsąfungų rūmų vietoje ir kodėl reikalingas funkcijų pasidalinimas
 

“Vienu užpakaliu dviejų kėdžių neužsėsi”

Tai tiems, kas galvoja, jog galima modernią klasikinės muzikos koncertų salę (1500 -1800 vietų) ir Tautos namus “fiziškai” sutalpinti tokio dydžio sklype, vietoje Profsąjungų rūmų. 
Gautume arba “du pusfabrikačius”, arba vienas iš jų būtų tik “apendicitas”. Spėkite kuris?

Juk tokiam objektui kaip “klasikinės muzikos koncertų salė” ir kurios ligi šiol neturi Vilnius, yra keliami ypatingi specifiniai techniniai reikalavimai (akustikai svarbūs jos aukštis, būtina stačiakampio forma ir kt.), nekalbant apie vien repeticijoms būtinas mažesnę salę, bei kitas tam skirtas patalpas. O kur dar techninės, administracinės. Kiek reikia erdvės ir vietos vien tokio objekto infrastruktūrai? 
Reikia pabrėžiant priminti, kad “Tautos namai”, jų visuomeninė-kultūrinė paskirtis ir funkcija nėra būti koncertų sale ar jos priesale. Būtina atskirti šias dvi funcijas.
 
Tuo pačiu norime pažymėti kad:
1. Tokio lygio ir reikšmės objektui, kaip Nacionalinei klasikinės muzikos koncertų salei geresnės vietos, už Pamėnkalnio (Tauro) kalną Vilniuje nėra. O jei dar ir pavadinimas būtų susietas su M.K.Čiurlionio vardu, tai…
2. Kaip nėra ir geresnės vietos Tautos namams, už dabartinę Lukiškių aikštę Vilniuje.
3. Ir susikeisti vietomis šiems Nacionalinės svarbos objektams dėl eilės objetyvių prežaščių ( pvz. pasiekamumas, lankomumas, aikštės statusas ir kt.) yra visiškai neracionalu.
4. Būdami bendroje ašyje, jie taptų Lietuvos sostinės ne tik architektūrine, urbanistine dominante, bet nepalyginamai daugiau.


Palyginimui pateikiame kitų kultūros įstaigų plotus ir vietų skaičių:

Buvusieji Profsąjungų rūmai: 10 000 kv.m

Nacionalinis dramos teatras: 11 000 kv.m
Didžioji salė: 660 vietų
Mažoji salė: 156 vietų

Nacionalinis operos ir baleto teatras: 19 144 kv.m
Didžioji salė: 984 vietų
Kamerinė salė: 250 vietų

Nacionalinė filharmonija: 9 011 kv.m 
Didžioji salė: 678 vietų
Mažoji salė: 200 vietų

Sporto rūmai 14 800 kv.m; 
Didžioji salė: 4 400 vietų