Sprendimas Lukiškių aikštei
GEDIMINAIČIŲ STULPAI - TAUTOS NAMAI
IDĖJAKodėl Gediminaičių stulpai"Liftu" į apžvalgos aikštelę (70m aukštis) VIDEOLukiškių aikštės KONCEPCIJAArchitekto žvilgsniu "Gediminaičių stulpai-Tautos namai" (Klasikinis ) VIDEO"Gediminaičių stulpai-Tautos namai" (Modernus) VIDEOModernus ir istoriškai vertingas. FOTO Istorinės Lukiškių aikštės nuotraukosAsiliepimai apie idėją"...Vardan tos Lietuvos vienybė težydi!"PRITARIU IdėjaiKontaktai
Esmė ta pati - Skiriasi tik išvaizda
Lietuvos 60-ties savivaldybių reprezentacijai skirti aukštai
Organizacijų, judėjimų, tautinių bendrijų, partijų, religinių bendruomenių, rūmų, asociacijų, sąjungų atstovavimas ir reprezentacija
Konferencijoms, koncertams, reprezentacijoms ir kt.
Kavinės, lauko terasos, svarbūs vizualiniai akcentai ir Lietuvos žemėlapis (maketas)
Judėjimas
Medžiagiškumas, spalva, apšvietimas
Schema
Techniniai parametrai
Logiškas funkcijų pasidalinimas
Kiek tai kainuos?
Kiek tai kainuos?Kuomet daiktas nepatinka, tuomet, kad ir kiek jis kainuotų, daiktui tiesiog gaila pinigų. Nebent kas duotų dykai, bet ir gavę nelabai brangintume. Tačiau visai kas kita, kai daiktas labai patinka. Nors ir labai brangus. Naktimis nemiegame, kaip to daikto norisi. Tuomet ieškome, ir įdomiausia, randame užslėptų rezervų, arba persiverčiame per galvą ir įsigyjame. Ir vėliau ypatingai branginame.

Bet čia ne Daiktas.

Tai nepalyginamai daugiau.

Todėl kartais verta kelti klausimą, kokią tai duos naudą, o ne kiek tai kainuos.

 

Galbūt šiam unikaliam TAUTOS NAMŲ sprendimui galima sugalvoti unikalų finansavimo modelį, kur Vyriausybės skiriamas finansavimas būtų tik kaip rimtas startas, o kitą dalį palikti visuomenei: asmeniškai, jos atstovams, savivaldybėms ir verslui prisidėti. Lietuva visada garsėjo Mecenatais. Svarbu sudaryti sąlygas.

Pavyzdžiui, vieni galėtų asmeniškai paremti skirdami savo 1-os valandos atlyginimą. Kiti skirdami iki 2 proc. pajamų mokesčio dalį, nuo praėjusiais metais sumokėto GPM. Visi asmeniniai rėmėjai gautų vardinį liūdijimą-sertifikatą, kuris galėtų tapti privilegija nemokamai apsilankyti apžvalgos aikštelėje. Savivaldybės, partijos, visuomeninės organizacijos - galimybę save reprezentuoti Tautos namuose, o verslo struktūros - privilegiją surengti juose tam tikrų asociacijų itin iškilmingus renginius. 

Verta priminti, jog Lietuvai atgavus nepriklausomybę, 1922 m. kilo idėja Kaune, tuometinėje laikinojoje sostinėje, pastatyti bažnyčią kaip padėkos Dievui už atgautą laisvę simbolį. Kauno miesto savivaldybė statyboms padovanojo sklypą, buvo renkamos aukos platinant 10 ir 50 centų, bei 1 lito aukų - "plytų" ženkliukai. Kiekvienas norintis galėjo "Įmūryti" savo plytą. Aukomis iki 1940 m. sausio 4 d. buvo surinkta 590 000 litų. Kristaus Prisikėlimo bazilikos bokšto aukštis 70 m.