Sprendimas Lukiškių aikštei
GEDIMINAIČIŲ STULPAI - TAUTOS NAMAI
IDĖJAKodėl Gediminaičių stulpai"Liftu" į apžvalgos aikštelę (70m aukštis) VIDEOLukiškių aikštės KONCEPCIJAArchitekto žvilgsniu "Gediminaičių stulpai-Tautos namai" (Klasikinis ) VIDEO"Gediminaičių stulpai-Tautos namai" (Modernus) VIDEOModernus ir istoriškai vertingas. FOTO Istorinės Lukiškių aikštės nuotraukosAsiliepimai apie idėją"...Vardan tos Lietuvos vienybė težydi!"PRITARIU IdėjaiKontaktai
Esmė ta pati - Skiriasi tik išvaizda
Lietuvos 60-ties savivaldybių reprezentacijai skirti aukštai
Organizacijų, judėjimų, tautinių bendrijų, partijų, religinių bendruomenių, rūmų, asociacijų, sąjungų atstovavimas ir reprezentacija
Konferencijoms, koncertams, reprezentacijoms ir kt.
Kavinės, lauko terasos, svarbūs vizualiniai akcentai ir Lietuvos žemėlapis (maketas)
Judėjimas
Medžiagiškumas, spalva, apšvietimas
Schema
Techniniai parametrai
Logiškas funkcijų pasidalinimas
Kiek tai kainuos?
"Gediminaičių stulpai - Tautos namai" KONCEPCIJA„Tauta atstato Valdovų rūmus, nors pati neturi ne tik rūmų, bet netgi namų“
                                                                                Justinas Marcinkevičius


Sprendimą dėl monumento formos, aukščio, tūrio ir funkcijos lėmė siekis sukurti pagrindinės Valstybės ir sostinės aikštės statusą atitinkantį įvaizdį, derantį ne tik su Lukiškių aikštę supančiais pastatais, bet ir architektūrinėmis miesto linijomis, sudėlioti istorinės atminties argumentus, XXI a. modernias technologijas ir praktinį pastato bei aikštės panaudojimą į vieną visumą.

Trys monumento-pastato elementai - bokštai galėtų būti pavadinti:
"Praeitis", "Dabartis" ir "Ateitis".

     
                                                  Klasikinis arba modernus*

Ne muziejus, ne ofisai, o moderni ir XXI a. technologijomis paremta erdvė visuomenei

Pagal tai juose esančioms patalpoms tektų skirtingos funkcijos:

1. Bokšte “Praeitis” būtų įtvirtintos Lietuvos Respublikos Seimo 1999 m. vasario 11 d. nutarimo Nr. VIII-1070 Dėl valstybės sostinėje esančios Lukiškių aikštės funkcijų pirmojo straipsnio nuostatos, kad Lukiškių aikštė Vilniuje formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Laisvės kovų memorialiniais akcentais, kur būtų demonstruojamos išskirtinės ekspozicijos, organizuojami renginiai, patalpose apribotas triukšmo lygis.

2. Čia galėtų būti Signatarų,
Gedimino ordininkų, Vyčio kryžiaus kavalierių, nacionalinės premijos laureatų ir kitų, gavusių Lietuvos apdovanojimus, pagarbos ir jų susibūrimams skirti aukštai.

3. Bokštas “Ateitis” galėtų būti skirtas visoms 60-iai Lietuvos savivaldybių pristatymui.

4. Bokštas “Dabartis” būtų skirtas įvairioms visuomeninėms sąjungoms, partijoms, organizacijoms, judėjimams pristatyti panaudojant šiuolaikines priemones. Pastato architektūrinis sprendimas tam puikiai tinka: atstovams galima skirti vienodą plotą, suteikiant vienodas pradines sąlygas.

5. Savivaldybės ir kitos organizacijos galėtų organizuoti renginius, prezentacijas konferencijų, koncertų ir parodų salėse, kurias galima įrengti tarp bokštų esančiose patalpose.

6. Čia galėtų būti ir vieša erdvė saviraiškai: jaunimo klubas, interaktyvi kavinė-skaitykla, vaikų edukacijai ir kitoms veikloms skirtos zonos įvairioms amžiaus grupėms. Tai būtų erdvė, atverianti galimybę veikti ir matyti sostinę iš įvairaus aukščio.

7. Ant bokšto Ateitis” stogo galima būtų įrengti lauko apžvalgos aikštelę.

8. Vienoje iš lauko terasų įrengti Lietuvos maketą.

9. Tarp bokštų būtų puiki vieta įrengti kavines su lauko terasomis, kurių viena lengvai transformuotųsi į sceną lauko koncertams aikštėje.

10. Monumento-pastato pirmame aukšte turėtų veikti turizmo informacinis centras, tautinės simbolikos ir suvenyrų parduotuvė.

11. Gal verta pagalvoti ar nevertėtų čia perkelti naująjį Valstybės pažinimo centrą-galeriją, kuris šioje vietoje
 labiau atitiktų savo viešą paskirtį, būtų labiau mėgiamas ir natūraliai lankomasnei dabartinė Prezidentūros teritorija?* Makete panaudota Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto (parengė architektai Gintaras Čaikauskas, Linas Naujokaitis, Virginija Vencūkienė, Alicija Grigūnienė ir kiti) esminė dalis