Sprendimas Lukiškių aikštei
GEDIMINAIČIŲ STULPAI - TAUTOS NAMAI
IDĖJA"Gediminaičių stulpai - Tautos namai" KONCEPCIJA"Liftu" į apžvalgos aikštelę (70m aukštis) VIDEOLukiškių aikštės KONCEPCIJAArchitekto žvilgsniu "Gediminaičių stulpai-Tautos namai" (Klasikinis ) VIDEO"Gediminaičių stulpai-Tautos namai" (Modernus) VIDEOModernus ir istoriškai vertingas. FOTO Istorinės Lukiškių aikštės nuotraukosAsiliepimai apie idėją"...Vardan tos Lietuvos vienybė težydi!"PRITARIU IdėjaiKontaktai
"...Iš praeities Tavo sūnūs te stiprybę semia..."
Nauja simbolika per architektūrinę monumento-pastato formą ir jo vietą
Mūsų pagarbos ženklas
Gediminaičių stulpus naudoja
Ženklas - ambasadorius
Gediminaičių stulpai ne tik istoriniu žvilgsniu
Apie ženklą simboliniu požiūriu
Gediminaičių stulpai architektūroje
Gal pirmasis eksponatas Tautos namams?
Kodėl Gediminaičių stulpai


Architektūroje reikia ieškoti kas mus sieja ir kurti visuomenei

David Chipperfield *Gediminaičių stulpai yra vienas iš keturių dabartinės Lietuvos valstybės ir Tautos simbolių.Ką šiandien mums reiškia šis simbolis? 

Kodėl su šiuo ženklu stovėjome Sąjūdžio mitinguose 1988 m., Baltijos kelyje 1989 m.?
Už ką iškilūs asmenys apdovanojami Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordinu, papuoštu Gediminaičių stulpais?
Ar atsitiktinai Gediminaičių stulpai yra dabartinis mūsų kariuomenės ženklas?
Kodėl mūsų olimpiečiai siekia sportinių aukštumų su šiuo ženklu?

Gediminaičių stulpai mus telkia, jungia, saugo, skatina, vienija ir svarbiausiais momentais suburia Pergalėms.

Todėl Gediminaičių stulpų formos monumentas-pastatas centrinėje ir didžiausioje sostinės aikštėje būtų aiškiai identifikuojamas ir suprantamas. Žvelgiant į jį niekam iš mūsų neturėtų kilti klausimai “kas čia?” ir “ką tuo norėta pasakyti?“. Ir kas svarbiausia, - būtų mums aiškus orientyras ir vieta susiburti.


Laikas parodė, jog Stulpai pelnytai tapo daugiau, nei valdovų dinastijos
 ženklu.

Lietuvai šis ženklas reiškia ne tik romantizuotą iškilią istoriją, bet ir mūsų šalies suklestėjimą bei jį lėmusius sprendimus.

Gediminaičiai yra ilgiausiai (net 257 metus), nuo Gedimino iki Žygimanto Augusto, Lietuvą valdžiusi dinastija. Kartu Gediminaičiai valdė ir daug Rusios kunigaikštysčių, o per dinastijos šaką - Jogailaičius buvo ir Lenkijos, Čekijos bei Vengrijos karaliais. 

Jos pradininkas Gediminas padėjo kertinius valstybės, miesto, vėliau tapusio jos sostine ir jo vardu pavadinto, iki mūsų dienų išlikusio, pilies bokšto akmenis.

Ko vertas įžvalgus ir diplomatinis Gedimino kvietimas atvykti į Lietuvą Europos menininkams, amatininkams, kuriuo, be ekonominės naudos miestui ir kraštui, parodė tautinės, religinės tolerancijos svarbą, taip padėdamas tokios politikos pamatus Lietuvoje.

O vėlesnis, jo palikuonių Gediminaičių Vytauto ir Jogailos, vedamų daugiataučių karių žygdarbis Žalgirio mūšyje? Gediminaičių stulpai išsiuvinėti pulkų vėliavose dar ilgai nugalėtojams priminė Pergalės skonį, o nugalėtiesiems baimę ir pagarbą. 

Kaldinti Lietuvos monetose, riboženkliuose, valstybės didžiuosiuose antspauduose Gediminaičių stulpai simbolizavo l
ietuvių, lenkų, rusėnų, ukrainiečių, karaimų, rusų ir kitų tautų taikią sugyvenimo dvasią didžiulėje valstybėje. Skatino norą ja didžiuotis.

Ar ne todėl tik Gediminaičių valdoma Lietuva ilgainiui tapo viena didžiausių ir galingiausių Europos valstybių?

Mes visi galėtume vadintis Gediminaičiais


Žinoma, bus tokių, kurie sakys, kad tokio ženklo panaudojimas yra senamadiškas, primena XX a.pr. tautinio atgimimo pradžią, architektūrinė išraiškos forma per daug tiesmukiška...

Padaryti pasenusiai ar moderniai yra tik mūsų meistriškumo ir sutarimo klausimas.Seras Deividas Alanas Čiperfildas – britų architektas. Pelnęs daugiau nei 100 tarptautinių apdovanojimų. Turi biurus Londone, Berlyne, Milane ir Šanchajuje.

* Deutsche Welle TV interviu 01.10.2015